مدیرکل حفظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد طی پیامی روز جهانی زمین پاک را تبریک گفت

مدیرکل حفظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد طی پیامی روز جهانی زمین پاک را تبریک گفت

هاشمی: پاسداشت زمین و حفاظت از محیط زیست از شاخص‌های اصلی انسان‌ها و جوامع توسعه‌یافته در مسیر دستیابی به توسعه پایدار است.
ه گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد، همزمان با فرارسیدن 2 اردیبهشت "روز جهانی زمین پاک " سید اسدالله هاشمی طی پیامی این روز را تبریک گفت.
براساس این گزارش در این پیام آمده است :

خداوند مهربان، زمین را به‌عنوان ودیعه و میراث مشترک در اختیار بشریت قرار داده است تا با استقرار بر روی آن،‌ بتواند از مواهب طبیعی و سرشار آن بهره جسته و با رسیدن به آرامش، ثبات و امنیت در زندگی صلح‌آمیز با طبیعت و محیط زیست خود به سر برد.
با این حال، نا آگاهی و غفلت بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بهره‌مندی صحیح از منابع طبیعی موجود در این کره خاکی شده و عده‌ای از انسان‌ها با ناسپاسی و جسارت، زمین را زباله‌دان فرض کرده و با رهاکردن مواد و اجسام زائد و زباله‌های تولیدی، محیط زیست خود را آلوده می‌کنند.

لذا بر ماست تا با ایجاد و توسعه آگاهی‌ها و ترویج فرهنگ سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن، حس مسئولیت‌پذیری عمومی شهروندان در قبال طبیعت و محیط زیست را برانگیخته و با عزم عمومی در تعهدات خود در برابر زمین تجدید نظر کنیم.
اینجانب ، ‌از عموم شهروندان عزیز استان دعوت می‌کنم با اندیشه در باره نعمت زمین و ارزش محیط زیست سالم و پاک،  همکاری و مسئولیت‌پذیری بیشتر برای داشتن محیط زیستی عاری از آلاینده‌ها و «شهری بی زباله» مشارکت نمایند.

همه ساله دوم اردیبهشت ، بمناسبت روز جهانی زمین پاک ، با شعاری خاص گرامی داشته می شود و امسال این روز با شعار " احیاء زمین ، افزایش بهره وری برای توسعه پایدار" نیز گرامی داشته می شود .
 
نسخه قابل چاپ
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها