اسلایدر
.
1400/2/2 پنجشنبهwww.doe.ir
هاشمی: پاسداشت زمین و حفاظت از محیط زیست از شاخص‌های اصلی انسان‌ها و جوامع توسعه‌یافته در مسیر دستیابی به توسعه پایدار است.
ه گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد، همزمان با فرارسیدن 2 اردیبهشت "روز جهانی زمین پاک " سید اسدالله هاشمی طی پیامی این روز را تبریک گفت.
براساس این گزارش در این پیام آمده است :

خداوند مهربان، زمین را به‌عنوان ودیعه و میراث مشترک در اختیار بشریت قرار داده است تا با استقرار بر روی آن،‌ بتواند از مواهب طبیعی و سرشار آن بهره جسته و با رسیدن به آرامش، ثبات و امنیت در زندگی صلح‌آمیز با طبیعت و محیط زیست خود به سر برد.
با این حال، نا آگاهی و غفلت بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بهره‌مندی صحیح از منابع طبیعی موجود در این کره خاکی شده و عده‌ای از انسان‌ها با ناسپاسی و جسارت، زمین را زباله‌دان فرض کرده و با رهاکردن مواد و اجسام زائد و زباله‌های تولیدی، محیط زیست خود را آلوده می‌کنند.

لذا بر ماست تا با ایجاد و توسعه آگاهی‌ها و ترویج فرهنگ سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن، حس مسئولیت‌پذیری عمومی شهروندان در قبال طبیعت و محیط زیست را برانگیخته و با عزم عمومی در تعهدات خود در برابر زمین تجدید نظر کنیم.
اینجانب ، ‌از عموم شهروندان عزیز استان دعوت می‌کنم با اندیشه در باره نعمت زمین و ارزش محیط زیست سالم و پاک،  همکاری و مسئولیت‌پذیری بیشتر برای داشتن محیط زیستی عاری از آلاینده‌ها و «شهری بی زباله» مشارکت نمایند.

همه ساله دوم اردیبهشت ، بمناسبت روز جهانی زمین پاک ، با شعاری خاص گرامی داشته می شود و امسال این روز با شعار " احیاء زمین ، افزایش بهره وری برای توسعه پایدار" نیز گرامی داشته می شود .