محیط زیست در آیینه رسانه ها

زغال‌گیری در کهگیلویه و بویراحمد به یک موضوع بحران‌زا تبدیل شده است

زغال‌گیری در کهگیلویه و بویراحمد به یک موضوع بحران‌زا تبدیل شده است

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: زغال گیری در برخی مناطق جنگلی این استان به یک موضوع بحران زا تبدیل شده است

به گزارش اداره روابط عمومی  حفاظت محیط زیست استان به نقل از خبرگزاری تسنیم یاسوج، محسن جعفری‌نژاد  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زغال گیری در برخی مناطق جنگلی این استان به یک موضوع بحران زا تبدیل شده که باید در این زمینه تدبیری اندیشیده شود.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 9 فقره آتش سوزی در مناطق حفاظت شده استان به وقوع پیوسته که در مجموع تخریب 24 هکتار از عرصه‌های تحت حفاظت محیط زیست را به همراه داشته است.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: تغییر اقلیم و خشکسالی بر وقوع آتش سوزی‌ها تاثیر گذار بوده و آمادگی لازم برای مقابله با آتش سوزی‌ها ضروری است.

جعفری‌نژاد  افزود: عوامل دخیل در آتش سوزی‌ها حضور گردشگران در مناطق هدف بوده که در ایام تعطیل برای محیط زیست و منابع طبیعی دردسرهای زیادی را رقم می‌زند.

وی با تاکید بر اینکه زغال گیری در بسیاری از مناطق به یک موضوع بحران زا تبدیل شده است، ادامه داد: آتش زدن کاه و کلش نیز از دیگر عوامل آتش سوزی در مناطق مختلف است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کمبود امکانات و تعداد کم نیروها نیز مشکل آفرین بوده و باید توسعه و تجهیز امکانات عملیاتی شود
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید