محیط زیست در آیینه رسانه ها

آتش مراتع کهگیلویه و بویر احمد را تهدید میکند

آتش مراتع کهگیلویه و بویر احمد را تهدید میکند

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به بارش‌های امسال و رشد علف‌ها اتش سوزی در فصل گرما مراتع را تهدید می‌کند که باید از هم اکنون به فکر چاره اندیشی باشیم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید اسدالله هاشمی در نشست مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: خروجی این نشست‌ها باید تصمیماتی باشد که درمناطق تحت مدیریت هنگام بروز بحران‌ها بویژه آتش سوزی‌ها کاربردی  و نمودی عینی داشته باشند.

وی با اشاره به نزولات رحمت الهی از ابتدای امسال تاکنون و رشد علف‌ها و به تبع از آن مراتع عنوان کرد: از آتش سوزی‌های سنوات قبل تجربه کسب کرده‌ایم که علاج واقعه را قبل از وقوع باید درمان کرد و تمام شهرستان‌ها و نیروهای ستادی از نیمه دوم اردیبهشت در حالت آماده باش کامل باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد به کارشناسان تمامی شهرستان‌ها دستور داد نسبت به شناسایی دقیق مناطق مستعد خطر آتش سوزی نقطه سنجی نموده و نتیجه را به مدیرت اعلام کنند.

هاشمی به مسدود سازی تمامی راه‌های فرعی  بویژه مسیر مواصلاتی یاسوج، ادامه داد: تجربه سنوات گذشته نشان داد که اکثر آتش سوزی‌های مناطق عمدی و بوسیله عوامل انسانی اتفاق افتادند و باید مناطق گردشگر پذیر به صورت شبانه روزی رصدشده تا شاهد تکرار سناریوهای غم انگیز آتش سوزی‌ها نباشیم.

وی به توان  بالای تشکل‌ها و نیروهای مردمی درکنار یگان حفاظت محیط زیست استان هنگام بروز آتش سوزی ها اشاره کرد و گفت: برنامه داریم که امسال این مشارکت و همراهی را به بالاترین حد خود برسانیم.
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید