اخبار استان

محیط زیست گچساران پیشرو در ترویج و آموزش زیست محیطی به دانش آموزان /برای نخستین بار بازدید دانش آموزان از جایگاه زباله

محیط زیست گچساران پیشرو در ترویج و آموزش زیست محیطی به دانش آموزان /برای نخستین بار بازدید دانش آموزان از جایگاه زباله

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : بمناسبت روز خاک در اقدامی نو 80 دانش آموز گچسارانی از مناطق حفاظت شده جایگاه زباله و غار بازدید داشتند سپس بانحوه کاشت بذرآشنا شده و با ایجاد زنجیره انسانی از بلوط حمایت کردند
به گزارش اداره روابط عمومی وامور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، صبح امروز چهارشنبه 15 آذر ماه 1402  از شروع یک حرکت آموزشی جدید در محیط زیست  گچساران خبر داد .  
اسلام جاودان خرد گفت : بمناسبت گرامیداشت روز خاک  و آشنایی بیشتر دانش آموزان به مناطق حفاظت شده ، غارها ، نحوه کاشت بذر سازگار با منطقه، برای نخستین بار80 دانش آموز 2 مدرسه ابتدایی پسرانه مالک اشتر و دخترانه صنعت نفت گچساران از جایگاه دفن زباله بازدید کردند .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بازدید دسته جمعی دانش آموزان از مناطق حفاظت شده  را یک  اقدام آموزشی نو خواند و گفت : در این اقدام دانش آموزان بصورت میدانی  با مشکلات زیست محیطی ، پسماندهای تولیدی آشنا شده که این می تواند یک اهرم فشاری  برای کاهش تولید پسماند در هر خانه باشد.
جاودان خرد گفت : تاکنون و پیش از این ، آموزش ها بصورت تئوری بوده  که یک محیط بان  با حضور در مدرسه  تحت عنوان برنامه آموزشی " ساعتی با محیط بان در مدارس"  به دانش آموزان مسائل زیست محیطی ارائه  و آموزش می داد اما در این اقدام جدید،  دانش آموزان به  صورت عینی و عملی هم می بینند و هم  لمس می کنند  که  این اقدام به مراتب تاثیر گزارتر خواهد بود  .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان برخورداری از محیط زیستی سالم ،پویا و پاک را حق همه فرزندان ما دانست و گفت : برگزاری کارگاه های آموزشی با رویکرد  آشنایی دانش آموزان بصورت عملی و میدانی  با نحوه کاشت بذر سازگار با طبیعت شهرستان ، غارهای مناطق حفاظت شده و سپس بازدید از جایگاه زباله باعث می شود علوم پایه زیست محیطی و مسئولیت پذیری دانش آموزان تقویت گردد .
جاودان خرد شناخت دانش آموزان نسبت به محیط اطراف محل زیست خود را مهم دانست و گفت : هرچقد دانش آموزان بیشتر به مسائل زیست محیطی آشنا باشند  انگیزه های لازم برای حفظ محیط زیست در آنان تقویت و مهارت های لازم برای حفظ محیط زیست بیشتر خواهند شد .
وی ضمن تشکر از مسئولین آموزش در محیط زیست گچساران و همراهی خوب آموزش و پرورش شهرستان با محیط زیست گفت : تداوم چنین برنامه های به روزی میتواند نوید بخش آینده ای روشن برای محیط زیست آن شهرستان باشد .
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید