اخبار استان

توزیع تجهیزات یگان حفاظت محیط زیست استان

توزیع تجهیزات یگان حفاظت محیط زیست استان

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : 82 محیط بان یگان به 16 قلم تجهیزات به روز حفاظتی مجهز شدند.
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح امروز ودر آخرین روز از نخستین نیمه سال جاری از مجهز شدن محیط بانان به وسایل روز حفاظتی خبر داد و گفت : 16قلم تجهیزالت حفاظتی بین 82محیط بان سراسر استان توزیع شد .
سید اسدالله هاشمی گفت :  با توجه به وسعت استان و وجود توپوگرافی های خاص  عمدتا کوهستانی و پراکندگی بسیار زیاد مناطق و از طرفی وجود تنوع اقلیم و حیات وحش از شمال تا جنوب برنامه های متنوع و سطح بندی شده ای نظیر گشت، کنترل و مراقبت از حیات وحش و طبیعت را دستور کار خود قرار داده ایم .
وی افزود: در مسیر ارائه خدمات بهتر تجهیزات بروز و تخصصی از ضروریات محسوب می شد که مورد توجه سازمان و این اداره کل قرار گرفت.
مدیر کل حفاظت محیط زیست تصریح کرد : تجهيزات عمدتا  انفرادی و مختص ماموریت های روزانه و شبانه است .  
وي گفت: هدف از تجهيز محيط بانان افزايش قدرت دفاعي آنان در زمان رو به رو شدن با افراد سودجو و قانون شكن است.
وي تصريح كرد: گستردگي مناطق ، توپوگرافي هاي خاص كوهستاني و وجود تنوع اقليم و حيات وحش ،به روز شدن تجهيزات محيط بانان را ضروري كرده است.
استان كهگيلويه و بويراحمد با 312 هزار و 500 هكتار منطقه حفاظت شده و موقعيت اكولوژيكي و توپوگرافي خاص خود داراي پوشش گياهي، جانوري و منابع حياتي متنوعي است به گونه اي كه افزون بر 20 درصد پوشش جنگلي زاگرس و حدود 40 درصد گونه هاي دارويي كشور را در خود جاي داده است.
هم اينك هفت منطقه حفاظت شده دنا با وسعت 93 هزار و660 هكتار، دناي شرقي با وسعت 28 هزار و 202 هكتار، خاييز سرخ با مساحت 33 هزار و 235هكتار، خامي با وسعت 25هزار و 671 هكتار، ديل با 10 هزار و 381 هكتار، سولك با 2 هزار 4287 هكتار و سيوك با 12 هزار 858 هكتار در اين استان زيباي طبيعي وجود دارد.
كهگيلويه وبويراحمد همچنين داراي پنج منطقه شكار ممنوع شامل پادناي سميرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و كوه تلرش است.

 
بيشتر
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها