اخبار استان

نجات و رهاسازی یک قلاده توله خرس قهوه ای گرفتارشده در استخر آب باغ توسط کارشناسان ومحیط بانان کهگیلویه وبویراحمد

نجات و رهاسازی یک قلاده توله خرس قهوه ای گرفتارشده در استخر آب باغ توسط کارشناسان ومحیط بانان کهگیلویه وبویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت: این توله خرس دو ساله که خارج از مناطق حفاظت شده در استخر آب باغ گرفتار شده بود نجات و به زیستگاه خود بازگشت.
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد - یک قلاده  توله خرس قهوه‌ای که در استخر آب باغ کشاورزی خارج از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان گرفتار شده بود  نجات و به سلامت در زیستگاه خود رهاسازی شد.
براساس این گزارش مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این خصوص گفت: یک قلاده خرس قهوه‌ای در ضلع شمالی منطقه حفاظت شده دنا  و در حاشیه باغات روستای نورآباد پادنا (شهرستان سمیرم) در استخر آب باغ کشاورزی گرفتار شدبود که خوشبختانه نجات پیدا کرد .
سید اسدالله هاشمی با تشریح این خبر گفت: با تماس تلفنی یکی  از کشاورزان این روستا ، مبنی بر گرفتار شدن یک توله خرس در استخر آب باغ کشاورزی ، فورا" اکیپ زنده‌گیری حیات وحش این اداره کل به همراه محیط بانان شهرستان دنا به محل اعزام شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن تشکر از تماس و اطلاع رسانی به موقع و سریع اهالی این روستا به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: اهالی منطقه  و باغداران محل هیچ  گونه آسیبی به حیوان نرسانده و طی تماس تلفنی مراتب را به اداره کل اطلاع دادند .

هاشمی گفت: خوشبختانه با حضور به موقع تیم تخصصی این اداره کل در محل، این توله خرس 2 ساله نجات و در کمال سلامتی در زیستگاه خود رها سازی شد.
هاشمی گفت: معمولا در فصل پاییز حیات وحش ، خصوصا" خرس ها برای ارتزاق به حاشیه باغات نزدیک به زیستگاه خود می آیند ، لذا از کشاورزان تقاضامندیم ؛ تمهدیدات حفاظتی استخرهای آب باغات کشاورزی خود را رعایت نمایند .  
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها