اخبار استان

نظارت بر فعالیت زیست محیطی پروژه های عمرانی بعداز صدور مجوز مستمر می شود

نظارت بر فعالیت زیست محیطی پروژه های عمرانی بعداز صدور مجوز مستمر می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: فعالیت زیست محیطی پروژه های عمرانی استان پایش می شوند ودرصورت تخطی مطابق قانون با آنان رفتار خواهد شد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد سید اسدالله هاشمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در دهمین روز از اردیبهشت ماه 98 , درنشست با معاون و کارشناسان بخش فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: کهگیلویه وبویراحمد جزء استانهایی است که از غنای بالای تنوع زیستی برخوردار است و می طلبد که برنامه ریزی استراتژی حفاظتی بلند مدت و کوتاه مدتی با اولویت بندی های مشخصی داشته باشیم.

هاشمی به توان بالای نیروی انسانی وبدنه قوی کارشناسی معاونت فنی اشاره کرد و گفت: روزمرگی آفت یک سیستم است و ضرورت دارد کارشناسان نقشه راه واحد وجامعی برای حفاظت هوشمند و بهتر مناطق ترسیم نمایند.

وی بر پایش مناطق تاکید داشت و گفت: فراز و فرود های جمعیت گونه های حیات وحش , پستانداران ,پرندگان ,خزندگان و از همه مهمتر  , زیستگاه آنها  برای سالیان متمادی برروی نمودار قرار گیرد تا نقاط ضعف وقوت شناسایی گردد.

هاشمی کمبود امکانات و نیروی انسانی را از مشکلات اساسی محیط زیست استان دانست و گفت : با یک پنجم استاندار جهانی و با حداقل امکانات حفاظتی در سخت ترین شرایط توپوگرافی ,کار حفاظت به خوبی اما به سختی صورت می گیرد و از مراجع پیگیر رفع مشکلات هستیم.

وی درپایان با تاکید برنظارت پروژه ها افزود: هرپروژه عمرانی که در استان درحال اجراست باید فعالیت های زیست محیطی آن مورد رصد و پایش قرار گیرد و درهرمرحله از کار چنانچه تخطی زیست محیطی داشته باشد قانون درمورد آن اعمال گردد.

 

عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد