ورود ائمه جماعت به حوزه فرهنگ سازی محیط زیست

ورود ائمه جماعت به حوزه فرهنگ سازی محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: محیط زیست فرصت مغتنمی برای مصادیق امر به معروف و نهی از منکر توسط ائمه جمعه و جماعات است .
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد در آخرین روزهای خرداد ماه 1401 نخستین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر حفاظت محیط زیست استان با حضور رئیس و معاون این شورا در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد .
براساس این گزارش در ابتدای این نشست، اسلام جاودان خرد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ورود ائمه جمعه و جماعات به مقوله فرهنگ سازی محیط زیست را  خوش بین توصیف کرد و گفت : محیط زیست و مسائل آن ، فرصت مناسبی برای امر به معروف و نهی از منکر در این حوزه بوده و نیازمند ورود جدی اقشار مختلف جامعه در فرهنگ سازی برای برخورداری از آن بمنظور رفاه و آسایش حال و آینده گان است .
جاودان خرد گفت :  امر به معروف و نهی از منکر در حوزه محیط زیست به عنوان یکی از فرایض مهم دینی همواره در جامعه ما مورد توجه توصیه های متعدد قرآنی و حدیثی بوده است.
مدیرکل خفاظت محیط زیست استان تاکید کرد : ورود ائمه جمعه به موضوع محیط زیست و مقوله امر به معروف و نهی از منکر در این حوزه بسیار موثر است.به همین علت با ائمه جمعه و جماعات جلسات متعدد برگزار خواهیم کرد تا مقوله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دنبال شود.
در ادامه این نشست حاج آقا پیشقدم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت:توجه به محیط زیست از مولفه های امر به معروف و نهی از منکر است .
وی افزود: در امر به معروف و نهی از منکر تاثیر رفتار بیش از گفتار است. اصلاح رفتار، نگاه و تفکر افراد منجر به گسترش معروف در حوزه‌های مختلف می شود و این امر، با ارائه و انجام رفتارهای درست و بهره‌مندی از روش‌های روزآمد ممکن می‌شود.
در ادامه این نشست حاج آقا انصاری معاونحوزه مطالبه گری ستاد گفت : آنچه که موجبات خرسندی را فراهم می کند آنست که در ماه‌های گذشته بدنه تبلیغی کشور و متولیان امر معروف و نهی از منکر،محیط زیست را  به عنوان یکی از مقولات مهم  که مورد توجه قرآن کریم و احادیث است  محل تاکید قرار داده‌اند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها