عزم و نظمی دوباره برای حفظ دنا

عزم و نظمی دوباره برای حفظ دنا

در جلسه 4ساعته مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با محیط بانان پارک ملی دنا بر عزم و انسجام دوباره محیط بان درحراست از دنا تاکید شد /راه اندازی گشت های 24 ساعته ارتفاعات /حضور حداکثری در بین مردم و فرهنگ سازی
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد عصر دیروز 22 خرداد ماه 1401  اسلام جاودان خرد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد ، نشستی با حضورفرماندهان پارک ،رئیس شهرستان و روئسای پاسگاه های محیط بانی دنا  در سرمحیط بانی میمند برگزار نمود .
براساس این گزارش ، در این این نشست که از ساعت 20 شروع و تا 24 بامداد ادامه داشت ،ابتدا علی محمد امیری سرپرست پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نیروی انسانی ،تجهیزات و برنامه های فصلی مسئولان این پارک  برای کنترل ارتفاعات دنا خبر داد و گفت : با شیفت بندی نیروها، گشت های کنترلی ارتفاعات بصورت 24 ساعته انجام می گیرد بطوریکه تا پایان فصل تابستان هر روز در ارتفاعات نیرو داریم .
در ادامه این نشست، نجفعلی رجب زاده رئیس اداره محیط زیست شهرستان دنا بر همکری بیش  از پیش کارشناسان این اداره با مسئولان پارک خبر داد .
بر اساس این گزارش، در ادامه  این جلسه که  تا ساعت 24 بامداد ادامه داشت ؛ مسئولان پاسگاه های محیط بانی به بیان نقطه نظرات و برنامه های فصلی  خود در حفاظت هرچه بهتر از مناطق حوزه استحفاضی خود پرداختند .
روح الله حقیقت فرمانده یگان حفاظت پارک ملی دنا که دبیری این نشست را برعهده داشت به جمع بندی مطالب پرداخت و سپس ، اسلام جاودان خرد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان که صبورانه نقطه نظرات همه مسئولین را گوش داد، ضن تبریک ولادت امام رضا (ع) وروز محیط بان از زحمات شبانه روزی همه کسانیکه به نوعی در تلاشند تا محیط زیست استان حفظ شود تشکر و قدردانی کرد .
وی گفت: برای حفظ دنا عزم و نظمی دوباره نیاز است که این انسجام در برنامه ریزی مسئولان پارک مشخص است .
جاودان خرد با اشاره به فصل حساس تابستان در کنترل ارتفاعات دنا گفت : خوشبختانه در برنامه ریزی های مسئولین بر را اندازی گشت های کنترلی 24 ساعته ارتفاعات تاکید و دیده شده است .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ادامه این نشست افزود: ارتباطات با جوامع بومی و محلی را افزایش دهید، در بین مردم حضور پیدا کنید و از هرفرصتی در فرهنگ سازی استفاده نماید .
جاودان خرد گفت : تابستان و بهار فصول حساس آتش سوزی طبیعتند، نیاز است مسئولان پارک از هم اکنون به فکر تجهیز امکانات اطفاء حریق خود باشند .
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها