.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 3660e56
 • کاشت 200 اصله نهال در پارک جنگلی کهگیلویه وبویراحمد
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان : با همکاری دانشگاه وتشکل مردمی در یک هکتار از پارک جنگلی یاسوج 200 اصله نهال کاشت شد.
 • 1398/2/15 يكشنبه2019-05-05T09:07:45+04:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد- محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پانزدهمین روز از اردیبهشت ماه 98 درحاشیه این برنامه مشترک گفت: در یکی دوسال اخیر شاهد بروز سیل‌های ویرانگری بوده‌ایم که خسارت‌های مالی و جانی به همراه داشته اند، یکی از دلایل این اتفاق جنگل‌تراشی و از بین بردن پوشش گیاهی است.

  وی افزود: در واقع وقتی کسانی با سودجویی و برای منافع فردی دست به تخریب درخت و جنگل می‌زنند، زمینه بروز سیل را با سرعت بخشیدن به روان آب‌ها هموارتر می کنند. ما به جای گله و شکایت از طبیعت خوب است به نقد عملکرد خودمان بپردازیم.

  جعفری نژاد در ادامه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ کاشت درخت در کشور گفت: ما نه تنها در باورهای دینی که در اعتقادات ملی‌مان هم بارها به مراقبت و کاشت درخت توصیه شده ایم اما شاهد هستیم این توصیه‌ها را کسان دیگری جدی گرفته اند و در کشورهای دیگر به مناسبت تولد، ازدواج یا حتی مرگ عزیزانشان اقدام به کاشت درخت می‌کنند.

  وی بیان داشت: باور و اعتقاد ما این است که کاشت و نگهداشت درخت یک وظیفه ملی است و نباید آن را تا سرحد یک کار اداری روتین تقلیل بدهیم و لازم است همه مردم در آن مشارکت فعال و مسئولانه داشته باشند.

  وی ضمن تشکر از دانشجویان دانشگاه دولتی زیر تل یاسوج و تشکل نهضت سبز زاگرس گفت: نقش جنگل ها بعنوان ریه های تنفسی زمین در تثبیت خاک ,کاهش گرد و غبار تلطیف هوا برکسی پوشیده نسیت و امید است با همکاری دانشگاهها و تشکل ها کاشت و نگهداری از درخت به یک دغدغه عمومی تبدیل گردد وچنین اقداماتی نیز تداوم داشته باشد.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ