.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 937c431
 • تشکیل تیم های واکنش سریع اطفاء حریق اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد
  جعفری نژاد : بمنظور پیشگیری ,آمادگی و مقابله با آتش سوزی های احتمالی درمناطق حفاظت شده 68 نفر نیرو در قالب15 تیم واکنش سریع در حالت آماده باش کامل هستند.
 • 1398/2/21 شنبه2019-05-11T10:51:14+04:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان دربیست و یکمین روز از اردیبهشت ماه 98 دراین خصوص گفت: با توجه به گرم شدن تدریجی هوا و و افزایش تردد گردشگران و طبیعت دوستان و همچنین استفاده از تجربیات سنوات گذشته این احتمال وجود دارد که درعرصه های طبیعی آتش سوز ی هایی را داشته باشیم .

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به شناسایی نقاط بحرانی مناطق حفاظت شده اشاره کرد و افزود: با شناسایی نقاط حساس به آتش سوزی و ایجاد گشت های سیار و پایش مستمر مناطق بحرانی, امیدواریم که در صورت بروز هر گونه آتش در کمترین و سریع ترین زمان ممکن اطفاء حریق گردد .

  جعفری نژاد افزود: بمنظور پیشگیری , آمادگی و مقابله با آتش سوزی ها احتمالی 68نفر کارشناس و محیط بان در قالب 15 تیم آماده اطفاء حریق ها در مناطق حفاظت شده می باشند.

  این مقام مسئول نقش مردم و تشکل های زیست محیطی را مهم دانست و گفت: جوامع بومی محلی و سمن های زیست محیطی می توانند ضمن گزارش و تماس فوری با یگان حفاظت محیط زیست , منابع طبیعی و آتش نشان ها , حریق را قبل از اینکه وسیع و بحرانی گردد سرد و خاموش نمایند.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست  ضمن تشکر ویژه از صدا و سیمای مرکز استان به اقدامات این اداره کل با رسانه ملی طی سال جاری اشاره کرد و گفت: همکاری صدا و سیما , رسانه های دیداری و شنیداری استان  در تولید و پخش برنامه های آموزشی , پیشگیرانه و مقابله با حریق می تواند بسیار موثر باشد, کما اینکه طی سال جاری طی  مکاتبه هایی با صدا و سیمای استان این مهم را خواستار شده ایم .

  وی با اشاره به علل و عوامل آتش سوزی های سنوات گذشته گفت: در بررسی های کارشناسان این اداره کل , علل و عوامل بیشتر آتش سوزی ها انسانی بوده و می طلبد که گردشگران در هنگام ورود به مناطق و در هنگام روشن کردن آتش نکات ایمنی را رعایت نمایند .

  این مقام مسئول گفت: سرد و خاموش نمودن آتش قبل از ترک محل بسیار مهم است , زیرا بارش نزولات الهی در سال جاری و رشد بی سابقه علفزارها در مراتع با کوچکترین جرقه ای که ناشی از بی احتیاطی گردشگران باشد می تواند جنگلی را به خاکستر تبدیل نماید.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان از مردم خواست درصورت بروز هرگونه آتش سوزی در مناطق حفاظت شده موضوع را در کمترین زمان ممکن با شماره 2-07433334441 اداره کل حفاظت محیط زیست استان گزارش نمایند.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ