محیط زیست در آیینه رسانه ها

عدم رعایت مسائل زیست محیطی در بهره‌برداری از غار ده شیخ دنا

عدم رعایت مسائل زیست محیطی در بهره‌برداری از غار ده شیخ دنا

سید اسدالله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده کمیته فنی غارشناسی اداره کل محیط زیست نسبت به بررسی وضعیت زیست محیطی غار ده شیخ و مشکلات زیست محیطی موجود وارد عمل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بنا داریم با شناسایی و درجه بندی غارها اقدامات حفاظتی مورد نیاز را انجام دهیم، عنوان کرد: این مهم نیازمند یک برنامه ریزی مدون، دقیق و علمی بوده که امیدواریم شاهد همکاری و تعامل متولیان امر باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضرورت شناسایی, مطالعه و درجه بندی غارها، ابراز کرد: به طور حتم با تشکیل کمیته فنی ضمن بررسی دقیق مشکلات غارها نسبت به رفع این موانع اقدامات قابل قبولی صورت می‌گیرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه غارها اثرات طبیعی و ماندگار هستند، تصریح کرد: غارها از لحاظ تنوع زیستی, تاریخی,  باستان شناسی, طبیعت گردی و ورزشی حائز اهمیت بوده و انتظار می‌رود تمام اعضاء کمیته فنی غارشناسی با تامل، هم اندیشی و برنامه ریزی مدون بتوانند نسبت به شناسایی , درجه بندی و اقدامات لازم حفاظتی غارها گام‌های موثر و قابل قبولی بر دارند.

وی نسبت به عدم رعایت مشکلات زیست محیطی غار ده شیخ پاتاوه در 55 کیلومتری مرکز استان گلایه کرد و افزود: انتظار می‌رود این کمیته با همراهی متولی غارها نسبت به مرتفع سازی مشکلات موجود اقدام کند.

به گزارش تسنیم، غار "ده‌شیخ" از جاذبه‌های ناشناخته ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد است جاذبه‌ای با قدمت 135 میلیون سال که می‌توان آن را از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های ایران نیز دانست.
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید