اخبار استان

بازگشت 9 قطعه پرنده سهره طلایی به دامان طبیعت استان

بازگشت 9 قطعه پرنده سهره طلایی به دامان طبیعت استان

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از کشف 9 قطعه پرنده سهره طلایی خبر داد و گفت : با اجرای دستور قضایی و طی حکم تفتیش از منزل متخلف 9 قطعه پرنده سهره طلایی کشف و به دامان طبیعت بازگشتند .
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در هشتمین روز آذر ماه 1402 از کشف و ضبط 9 قطعه پرنده سهره طلایی در منزل یک متخلف خبر داد .
براساس این گزارش اسلام جاودان خرد گفت : با دریافت اطلاعات مردمی از سامانه 1540 مبنی بر خرید، فروش ،عرضه ،حمل و نگهداری سهره طلایی در یکی از روستاهای شهرستان بویراحمد، مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان با انجام  اقدامات لازم از صحت و سقم گزارش به یقین رسیدند .
جاودان خرد تصریح کرد : طی هماهنگی با مقام قضایی شهرستان و همکاری مراجع انتظامی با اجرای حکم تفتیش 9 قطعه پرنده از نوع سهره طلایی محبوس شده در قفس از منزل این متخلف کشف و ضبط شد .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت : مطابق ماده 10 قانون شکار و صید هرگونه خرید ،فروش ، عرضه ،حمل و نگهداری حیات وحش و اجزاء آنها جرم بوده و مستوجب مجازات قانونی خواهد بود .
وی با اشاره به کمبود محیط بان در استان گفت : کهگیلویه وبویراحمد با یک چهارم استاندارد جهانی مشغول حفاظت است و از کمبود شدید محیط بان رنج می برد ، فلذا سامانه 1540 پل ارتباطی رایگان  همکاری مردم با محیط زیست است که می توانند تخلفات زیست محیطی را گزارش دهند .
 
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید