اخبار استان

متخلف فروش حیات وحش دستگیر شد

متخلف فروش حیات وحش دستگیر شد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: با رصد فضای مجازی و هماهنگی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست بعنوان خریدار فردی که فروشنده یک بهله عقاب بود دستگیر شد
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد؛ مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان از شناسایی هویت و دستگیری متخلف فروش پرنده وحشی خبر داد.
اسلام جاودان خرد در چهارمین روز از آذر ماه ۱۴۰۲ گفت : در پی دریافت گزارشی از طبیعت دوستان مبنی بر فروش پرندگان وحشی توسط یک نفر با هویت معلوم ، مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان با انجام اقدامات لازم رصد فضای مجازی وی را در دستور کار خود قرار دادند . 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان افزود: با بررسی موضوع ضحت و سقم گزارش واصله تائید و مشخص شد فرد مورد نظر‌ اقدام به زنده گیری و فروش پرندگان وحشی می‌کند.  
جاودان خرد تصریح کرد: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان با هویت نامعلوم بعنوان خریدار وارد معامله می‌شوند و متخلف را درحالی که قصد فروش یک بهله عقاب را داشت دستگیر می کنند . 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گفت: در ادامه این ماموریت شواهد و اسنادی بدست مامورین افتاد که این متخلف علاوه بر زنده گیری پرندگان وحشی‌ یک قلاده روباه نیز شکار کرده است . 
جاودان خرد ضمن تشکر از همکاری مردم با یگان حفاظت محیط زیست استان با اشاره به ماده ۱۰ قانون شکار و صید گفت : مطابق با ماده ۱۰ قانون شکار و صید ، هرگونه خرید ، فروش ، عرضه، حمل و نگهداری حیات وحش زنده ، کشته و یا اجزای آنها جرم محسوب بوده و مستوجب مجازات قانونی است و بشدت برخورد خواهد شد .
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید