اخبار استان

خلع سلاح متخلفین دنا یکی پس از دیگری در ایام تعطیل

خلع سلاح متخلفین دنا یکی پس از دیگری در ایام تعطیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : از متخلفین 3 قبضه سلاح لاشه 4 قطعه کبک و 2 قطعه کبوتر کشف و ضبط شد .
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از دستگیری 2 گروه متخلف شکا در پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا خبر داد .
اسلام جاودان خرد گفت : پایش مناطق تحت حفاظت و مدیریت محیط زیست استان بصورت مستمر ، شب و روز  ادامه خواهد داشت و محیط بانان 24 ساعته از طبیعت مراقبت و حراست می کنند .
وی افزود : یگان حفاظت پارک ملی دنا در راستای اقدامات نظارتی و کنترلی خود ، دیروز درحالی 2 گروه متخلف شکار را دستگیر می کنند که  6 قطعه پرنده کبک و کبوتر شکار کرده بودند .
وی گفت : محیط بانان از متخلفین  2 قبضه سلاح ساچمه زنی مجاز ، یک قبضه سلاح ساچمه زنی غیر مجاز  به همراه لاشه  4 قطعه کبک و 2 قطعه کبوتر کشف و ضبط نمودند .
جاودان خرد با اشاره به ماده 10 قانون شکار و صید گفت : مطابق با بند (د) ماده 10 این قانون اسلحه متخلفین تا صدور رای نهایی بصورت امانی در انبار اداره کل یا دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دنا  بصورت امانی نگهداری می شوند ، ضمن آنکه قانونگذار برای هر قطعه کبک نر شکار شده 300 هزار تومان و ماده آن 900 هزار تومان و برای هر قطعه کبوتر 100 هزار تومان  تعیین نموده و این جدای از جریمه کیفری جرم است .
وی ضمن تشکر از تلاش شبانه روزی محیط بانان در حراست از طبیعت گفت : به متخلفین زیست محیطی این هشدار را می دهم که مناطق تحت مدیریت محیط زیست بصورت شبانه روزی حراست و حفاظت می شوند  درصورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی بدون اغماض برخورد خواهد شد .   
 
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید