اخبار استان

 افزایش نظارت محیط زیست بر مناطق آزاد در ایام تعطیل

افزایش نظارت محیط زیست بر مناطق آزاد در ایام تعطیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : با رصد یک هفته ای مناطق آزاد شهرستان گچساران در ایام تعطیل 6 نفر متخلف به همراه 6 قبضه سلاح لاشه 37 قطعه پرنده و یک قلاده شغال دستگیر و اعمال قانون شدند
 به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در واپسین روزهای شهریور ماه 1402 از دستگیری متخلفین شکار کبک ، تیهو و شغال در مناطق آزاد شهرستان گچساران خبر داد.
اسلام جاودان خرد گفت :با فرا رسیدن ایام تعطیل برخی از متخلفین با ظن اینکه محیط بانان در تعطیلات به سر می برند ، قصد سوء استفاده از شرایط را داند اما محیط بانان هوشیارتر از همیشه منطقه را رصد می کنند .
وی گفت : یگان حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران با افزایش نظارت خود بر مناطق حفاظت شده در تعطیلات هفته گذشته 6 نفر متخلف را دستگیر و اعمال قانون نمودند .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد : از متخلفین 6 قبضه سلاح به همراه لاشه 31 قطعه تیهو 6 قطعه کبک و یک قلاده شغال کشف و ضبط گردید که برای آنان پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.  
جاودان خرد ضمن تشکر از تلاش شبانه روزی محیط بانان در حراست از منابع ملی نسل های آتی  و کمبود شدید محیط بان در سطح استان گفت : مطابق با استاندارد جهانی  به ازاء هر هزار هکتار یک محیط بان ، کهگیلویه وبویراحمد با 312 هزار هکتار مناطق تحت مدیریت  با کمبود 232 محیط بان مواجهه است فلذا برای حفاظت و حراست از  امانت نسل های آتی نیازمند همکاری بیش از پیش مردم هستیم .
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید