اخبار استان

صدور رای سبز زیست محیطی در کهگیلویه وبویراحمد

صدور رای سبز زیست محیطی در کهگیلویه وبویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط ریست استان گفت : با نظر مقام قضایی شعبه اول دادگاه پادنا متخلف شکار کل بمدت 6 ماه موظف شده روزهای چهارشنبه هر هفته 3 اقدام زیست محیطی انجام دهد.
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همزمان با دوشنبه 20 شهریور 1402 از صدور یک رای سبز زیست محیطی توسط مقام قضایی شعبه اول دادگاه عمومی بخش پادنا  خبر داد .
اسلام جاودان خرد در توضیح جزئیات این پرونده گفت : در تیرماه سال جاری یگ گروه چهار نفره شکارچی در منطقه شکار ممنوع پادنا واقع در ضلع شمالی منطقه حفاظت شده دنا،  اقدام به شکار یک راس کل وحشی نموده که با اقدام قاطع یگان حفاظت پارک ملی مواجهه و سرانجام بمنظور اعمال قانون به مراجع قضایی دادگاه عمومی بخش پادنا معرفی شدند .
جاودان خرد گفت : پس از رسیدگی قضایی پرونده ، علیرضا مظفری قاضی طبیعت دوست شعبه اول دادگاه عمومی بخش پادنا در راستای سیاست های کلان مقام معظم رهبری در خصوص حفاظت از محیط زیست و آشتی متخلفین با طبیعت بجای تقابل با طبیعت ، ضمن تعیین اشد مجازات کیفری برای متهم اقدام به صدور رای سبز زیست محیطی نموده است .
وی ضمن تشکر از نگاه ارزشمند و تحسین برانگیز صدور چنین آراء قضایی گفت  : ، قاضی دادگاه در راستای اهمیت مواضع محیط زیستی و بمنظور متنبه شدن فرد خاطی پس از ‏رسیدگی دقیق پرونده  و تعلیق 2 ساله بخشی از مجازات های کیفری ، متخلف را موظف نموده به مدت 6 ماه روزهای چهارشنبه از ساعت 8 الی 12 ظهر جهت آموزش و درک اهمیت حفاظت از طبیعت برای نسل های آینده در اداره محیط زیست شهرستان دنا حضور یافته و در این راستا مطابق با نظر مسئولین محیط زیست اقدامات آموزشی انجام دهد .
مدیرکل حفاظت محیط زست استان افزود :  مطابق با رای صاده ، همکاری متخلف با محیط بانان در علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرما و همچنین ایجاد آبشخور برای حیات وحش، بخش دیگری از اقدامات زیست محیطی است که این متخلف موظف به انجام دادن آن است .
وی گفت : تهیه یک مقاله دست نویس زیست محیطی با موضوع اهمیت حفظ محیط زیست و حیات وحش  در 20 صفحه برگ A4   و اخذ آزمون از این مقاله با تائیده مسئولین محیط زیست و ارائه آن به بخش اجرای احکام دادگاه  نیز بخش دیگری مجازات های کیفری جایگزین برای متخلف است .

جاودان خرد  صدور چنین آرائ قضایی را  بسیار حائز اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد ، تصمیمات قضایی سمت و سوی متناسب با نهادینه کردن ‏فرهنگ حفاظت محیط زیست و کاهش جرایم محیط زیستی را در پیش گیرد.‏

 
بيشتر
سال1402 سال مهار تورم و رشد تولید