اخبار استان

روز پرتلاش محیط بانان دنا در برف و بوران/ افزایش گشت های زمستانه یگان حفاظت

روز پرتلاش محیط بانان دنا در برف و بوران/ افزایش گشت های زمستانه یگان حفاظت

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : در یک روز 3 گروه متخلف به همراه 3 قبضه اسلحه در دو ضلع شمالی و جنوبی پارک ملی دنا دستگیر شدند .
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه محیط زیست استان  مدیرکل حفاظت محیط زیست  کهگیلویه وبویراحمد، صیح امروز چهارشنبه 15 دی 1400 در این خصوص گفت: محیط بانان می دانند روزهای برفی و بوران زمستانه ، فرصتی پیش خواهد آورد ، عده ای متخلف برای شکار حیات وحش دست به اسلحه شوند و به کوه بزنند.
سید اسدالله هاشمی گفت : محیط بانان براساس تجربه ای که دارند ، گشت های کنترلی خود را در ورزهای برف و بوران افزایش می دهند تا مبادا متخلفی از این فرصت سوء استفاده نماید .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به د ستگیری 3 گروه متخلف در 2 روز گذشته اشاره کرد و گفت : همزمان با بارش برف محیط بانان پارک ملی دنا بمنظور حفاظت بهتر از حیات وحش عازم مناطق برفی شدند.
وی تصریح کرد : مامورین پارک ملی دنا ؛ محیط بانی کوه گل در محدوده گردنه بیژن موفق می شوند یک نفر متخلف را به همراه یک قبضه اسلحه ساچمه زنی و مقداری فشگ قبل از هرگونه تیر اندازی و شکار دستگیر و اعمال قانون نمایند .
وی افزود : همزمان مامورین در دوضلع شمالی و جنوبی پارک موفق می شوند 2 گروه متخلف را به همراه لاشه 2 قطعه کبوتر جنگلی و یک قطعه کبک و 2 قبضه اسلحه دستگیر نمایند .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن هشدار به تمامی متخلفینی که قصد سوء استفاده از شرایط برفی برای شکار را داند گفت : تاکید داشته ایم  همزمان با بارش برف و بوران ، گشت های کنترلی محیط بانان افزایش یابد تا فرصت سوء استفاده برای شکار گرفته شود .
 
بيشتر
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها