اخبار استان

نا امن بودن محورهای مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد برای متخلفین حیات وحش  گرفتار شدن متخلف زنده گیری پرندگان شکاری در دام قانون

نا امن بودن محورهای مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد برای متخلفین حیات وحش گرفتار شدن متخلف زنده گیری پرندگان شکاری در دام قانون

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت : با همکاری نیروی انتظامی و یگان حفاظت پارک ملی دنا متخلف زنده گیری یک بهله شاهین در محور یاسوج- اصفهان دستگیر و روانه زندان شد .
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد-  صبح امروز و در نخستین روز از آذر 1400 با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دنا ، پاسگاه انتظامی پاتاوه و یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی دنا، متخلف زنده گیری و انتقال پرنده شکاری دستگیر و روانه زندان شد .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر گفت : گزارش هایی داشتیم ، برخی از متخلفین حیات وحش با زنده گیری پرندگان شکاری و تعبیه ماهرانه آن در خودروهای شخصی  به قصد فروش در استانهای دیگر از محورهای مواصلاتی استان ما استفاده می کنند .
سید اسدالله هاشمی افزود : برابر همین گزارش ها و کسب اطلاعات موثق ،  مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دنا با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دنا و پاسگاه انتظامی بخش پاتاوه در محور مواصلاتی یاسوج به اصفهان موفق می شوند خودروی حامل یک بهله شاهین را دستگیر و عمال قانون نمایند .
هاشمی گفت : مامورین موفق می شوند از این خودرو ، یک بهله شاهین که به طرز ماهرانه ای تعبیه شده بود را کشف و ضبط نمایند .
وی افزود : براساس اظهارات متخلف : وی  این پرنده را  از یکی  از استانهای همجوار خریداری کرده و به قصد استانهای شمالی در حرکت بوده است .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود : با همکاری مراجع قضایی ، متخلف روانه زندان شده و خودوری  وی نیز به پارکینک منتقل شده است .
وی ضمن تشکر از همکاری خوب مراجع قضایی و انتظامی استان با محیط زیست به متخلفین شکار و صید هشدار داد : نظارت ها بر محورهای مواصلاتی استان بیشتر خواهد شد و این محورها  به مکانی نا امن برای متخلفین حوزه شکار و صید تبدیل خواهد شد
گفتنی است شاهین کشف شده با همکاری و هماهنگی محیط زیست استان فارس جهت تیمارداری به مرکز تیمارداری کانون سبز فارس منتقل شده است  .
براساس قانون جریمه حقوقی هر بهله  شاهین 2 میلیارد ریال می باشد که این جدای از جریمه کیفری جرم است .
 
بيشتر
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها