اخبار استان

بازگشت 110 هزار و 227 متر مربع اراضی ملی به بیت المال

بازگشت 110 هزار و 227 متر مربع اراضی ملی به بیت المال

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : با صدور رای قطعی در سال جاری 110 هزار و 227 متر مربع از اراضی منابع ملی در دنا رفع تصرف گردید .
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح امروز دوم شهریور ماه 1400 در این خصوص گفت : در 5 ماهه نخست سال جاری و با صدور رای قطعی،  بیش از یک هکتار از اراضی منابع ملی در محدوده پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا رفع تصرف و به بیت المال بازگشت .
سید اسدالله هاشمی گفت : با شناسایی مناطق حساس و اولویت بندی ، یگان حفاظت در شهرستانها اقدام به گشت زنی مرتب و مراقبت های منظم و دوره ای را در مناطق مختلف انجام می دهند و در برخورد با سود جویان مطابق قانون عمل خواهند کرد .
مدیرکل حفاظت  محیط زیست استان   با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و آموزش از عوامل مهم در پاسداشت انفال و عرصه های منابع ملی  به شمار می روند گفت :  معتقدیم تنها راه حفاظت و صیانت از امانت نسل های آتی،  فرهنگ سازی بوده و استفاده از قوه قهریه آخرین راه در برخورد با متخلفین محسوب می شود .
هاشمی ضمن تشکر از همراهی و همکاری خوب مراجع قضایی و اننتظامی با محیط زیست استان گفت : با توجه به سیاست این اداره کل در حفاظت مشارکتی ، معتقدیم مردم در حراست از منابع ملی  نقش بسیار  مهمی دارند .
 
بيشتر
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها