اخبار استان

بازگشت یک گونه حیوان وحشی نادر  به دامان طبیعت توسط جوانان شهرستان کهگیلویه

بازگشت یک گونه حیوان وحشی نادر به دامان طبیعت توسط جوانان شهرستان کهگیلویه

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : رودک عسل خوار که پس از ورود به طرح پرورش پرنده گرفتار شده بود توسط جوانان یکی از روستاهای شهرستان دهدشت به دامان طبیعت بازگشت .
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح امروز یکم شهریور ماه 1400 از کشف و رهاسازی یک گونه حیوان وحشی در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت : یک گونه حیوان وحشی در یکی از روستاهای شهرستان کهگیلویه کشف و توسط جوانان همان روستا به دامان طبیعت بازگشت .
سید اسدالله هاشمی گفت : پس از تماس تلفنی مسئولین طرح پرورش پرنده در روستای بی بی زلیخای کهگیلویه مبنی بر گرفتار شدن یک حیوان وحشی در این پرورش گاه , یگان حفاظت محیط زیست شهرستان  کهگیلویه به محل اعزام می شوند .
هاشمی افزود: مامورین  پس از ورود  به محل  با یک گونه نادر بنام  رودک عسل خوار (گورکن عسل خوار )  برخورد می کنند که پس از ورود به طرح پرورش پرنده گرفتار شده بود .  
وی تصریح کرد : خوشبختانه جوانان این روستا به این حیوان آسیبی وارد ننموده ، ضمن تماس و اطلاع رسانی به موقع با کمک مامورین محیط زیست  این حیوان وحشی را در دامان طبیعت رها سازی کردند.

وی با اشاره به اینكه زیستگاه این حیوان توسط انسان با كشاورزی، دامداری و حفر معادن تسخیر می شود، تصریح كرد: این حیوان از خانواده راسوها است و دست و پای كوتاه و سیاه دارد.

هاشمی تصریح كرد: این حیوان از لاشه حیوانات، تخم پرندگان ، عسل و غیره تغذیه می كند.

 
بيشتر
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها