اخبار استان

مصدوم شدن 3نفراز کارکنان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در اطفاء حریق مناطق آزاد و حفاظت شده استان طی یک روز

مصدوم شدن 3نفراز کارکنان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در اطفاء حریق مناطق آزاد و حفاظت شده استان طی یک روز

وقتی مدیرکل و مسئول منطقه در دنا و رئیس شهرستان در منطقه آزاد دچار مصدومیت و خراشیدگی عمیق دست می شوند ، تا آخرین لحظه با آتش مبارزه نموده و پس از اطفاء حریق روانه بیمارستان می شوند.
به گزراش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد , پنجم و ششم تیرماه 99 روزهای سختی برای طبیعت استان بود، به گونه ای که در بیشتر مناطق استان گزارش آتش سوزی جنگل و مرتع شنیده می شد .
برهمین اساس ، اداره کل حفاظت محیط زیست ، از صبح پنج شنبه  با فراخوان تمامی نیروهای ستادی و اجرایی خود ،  به مبارزه تمام عیاری با آتش سوزی ها در مناطق آزاد و حفاظت شده رفت.
براساس این گزارش، عصر روز پنج شنبه 5 تیرماه جاری ، گزارشی از وقوع آتش در منطقه حفاظت شده دنا در محدوده روستاهای میمند و بنستان ارائه شد ، در همان لحظات اولیه تعداد زیادی از نیروها به این منطقه اعزام و با مدیریت میدانی و عملیاتی،  سید اسدالله هاشمی مدیرکل حفاظت محیط زیست ، پس از 5 ساعت تلاش بی وقفه  آتش مهار شد . اما بدلیل وضعیت پوشش علوفه ای بسیار زیاد مناطق،  در چندین نوبت تا صبح روز جمعه آتش مجددا" شعله ور میشد ،  اما هر بار بدلیل حضور نیروها در منطقه خیلی زود اطفاء حریق انجام می گرفت و منطقه بطور مداوم تا صبح  پایش شبانه می شد.  
براساس این گزارش، در این پایش شبانه سید اسدالله هاشمی بدلیل تاریکی شب، خستگی زیاد ، تلاش فراوان پای وی از روی سنگی بزرگ لیز و به زمین می خورد که از ناحیه زانو و ران بشدت آسیب دید . اما باز هم در منطقه ماند و مدیریت میدانی داشت و حاضر به ترک منطقه نشد.  
صبح روز جمعه، جهانگیر جانفزا سرپرست منطقه حفاظت شده دنای شرقی ،که شب در همان منطقه و مشغول اطفاء و کنترل حریق بود براثر سقوط سنگ ، از ناحیه دست دچار مصدومیت شد .
گزارش ها حاکی از آن است، روز جمعه منوچهر بادام فیروز رئیس شهرستان بویراحمد , حین اطفاء حریق در کوه های سروک مناطق آزاد استان، مشغول جدا سازی شاخه های خشک آتش گرفته از تر و ایجاد فاصله  و دور کردن کنده های آتش گرفته بود که دچار مصدومیت و خراشیدگی زیاد دست شد .و پس از مهار آتش به بیمارستان مراجعه و درمان شد.  
گفتنی است محیط زیست استان در روز جمعه موفق شد با کمک نیروهای مردمی،  آتش سوزی در حوزه روستاهای میمند و بنستان , مظفری و بادنگان را مهار نموده و در مناطق آزاد سروک نیز حضور فعال داشته باشد .  
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد