معرفی 4 تصفیه خانه و 3 بیمارستان استان به مراجع قضایی

معرفی 4 تصفیه خانه و 3 بیمارستان استان به مراجع قضایی

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت : در شش ماهه نخست سال جاری 4 تصفیه خانه 3 بیمارستان 6شهردار و 16 دهیار به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد - پس از انتشار گزارش عملکرد محیط زیست استان در بخش  معاونت محیط طبیعی ،این بار بخش دیگری از گزارش شش ماهه عملکرد محیط زیست در حوزه معاونت محیط انسانی در بیست و چهارمین روز از مهرماه 1400 رسانه ای شد .
براساس این گزارش ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این خصوص گفت : اداره کل حفاظت محیط زیست در راستای قوانین و مقررات زیست محیطی  و  وظایف ذاتی خود بطور مستمر و فصلی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان بازدید و نسبت به بررسی آلودگی احتمالی آنها اقداماتی را انجام داده است .
سید اسدالله هاشمی گفت : مطابق با قانون ، پس از بازدید در صورت آلودگی، برای  صنعت مربوطه اخطاریه زیست محیطی مدت دار صادر می شود ، چنانچه پس از فرجه تعیین شده ، برای رفع آلودگی اقدامی ننماید مسئول یا مالک آن صنعت به مراجع قضایی معرفی خواهد شد .
وی افزود : براساس ارزیابی عملکرد سال 99 در شاخص های اختصاصی و عمومی محیط زیست با کسب امتیاز 1000بعنوان دستگاه برتر  در استان معرفی و مورد تشویق قرار گرفت که در همین راستا در حوزه نظارات و پایش کلیه صنایع استان بصورت مستمر و دوره ای مورد بازدید و پایش قرار گرفتند .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: در شش ماهه نخست سال جاری 4 تصفیه خانه بدلیل عدم تصفیه مناسب فاضلاب و عدم رعایت استانداردها پس از اخطاریه های صادره و رفع نکردن آلودگی ها به مراجع قضایی معرفی شدند .
هاشمی افزود: در ارتباط با پسماند ، پساب و آلودگی صنایع ، یک  شهردار بدلیل عدم دفن و دفع اصولی پسماندهای تولیدی ، شهرداردیگر بدلیل پساب  کشتارگاه ، شهردار دیگری  بدلیل پساب کارخانه تولیدی شن و ماسه و شهردار دیگری بدلیل عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی و ایجاد آلودگی ، علاوه بر معرفی بعنوان صنایع آلاینده به مراجع قضایی نیز معرفی شدند .
هاشمی به نظارت بر پسماندهای پزشکی ، صنعتی و ویژه اشاره کرد و گفت : در این راستا 7 شهردار 16 دهیار بعلت انباشت و رها سازی پسماند در معابر به مراجع قضایی معرفی شدند .
هاشمی افزود : در راستای نظارت و پایش پسماندها و پساب تولیدی مراکز بیمارستانی بهداشتی و درمانی نیز 3 بیمارستان بدلیل عدم رعایت مسائل زیست محیطی و ایجاد آلودگی به مراجع قضایی معرفی شدند .
وی گفت : به پزشکان هشدار می دهیم در راستای مدیریت پسماند چنانچه مسائل زیست محیطی در مطب ها رعایت نگردد  در گام بعدی پزشکان متخلف را به مراجع قضایی معرفی خواهیم کرد .
 
نسخه قابل چاپ
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها