محیط بانان همیشه بیدار دنا در برف و سرما

محیط بانان همیشه بیدار دنا در برف و سرما

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: وقتی در ساعت 3 بامداد متخلفین متوجه حضور محیط بانان در نزدیکی خود می شوند اسلحه و پروژکتور را زمین انداخته و متواری می شوند.درخواست مشارکت از مردم و همکاری بیشترمسئولین
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ، صبح نخستین روز از دی ماه 99 در این خصوص گفت: محیط بانان پارک دنا که شبانه روز مشغول پایش و حفاظت از دهمین ذخیرگاه زیست کره ایران هستند،  شب گذشته راس ساعت یک بامداد  ، متوجه نوری در ارتفاعات صخره های سفید پوش دنا می شوند .
سید اسدالله هاشمی افزود: مامورین بلافاصله به محل اعزام و پس از دو ساعت پیاده روی در برف و سرما با اقدامات مناسب خود تا نزدیک متخلفین پیش می روند .
وی افزود: سفید پوش بودن دامنه ها از برف باعث می شود ، متخلفین متوجه حضور مامورین شده ، اسلحه و پروژکتور خود را زمین انداخته و متواری شوند .
هاشمی تصریح کرد : یک قبضه اسلحه گلوله زنی کشف و ضبط و مطابق با قانون به همراه پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.
وی ضمن هشدار به متخلفین گفت: متخلفین بدانند دنا 24 ساعته و شبانه روز حفاظت می شود ، هرگونه تخلف به این ذخیرگاه از چشم مامورین دور نخواهد ماند و با همکاری خوب دستگاه قضا در استان و شهرستانها با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: هر ساله  در فصول پائیز و زمستان به علت بارش برف و سرمای شدید در مناطق کوهستانی استان به ویژه دنا، حیات وحش از جمله کل و بز وحشی برای تامین غذا و علوفه مورد نیاز خود به حاشیه جاده ها و روستاها  پناه می آورند.
وی اظهار داشت: به همین دلیل زمستان برای حیات وحش فصل پرخطری بوده و به جهت آسیب پذیر بودن نیازمند مراقبت  و همکاری بیشتر جوامع محلی برای حفاظت از حیات وحش و جلوگیری از هرگونه آسیب به آنها هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن تشکر از همیاران محیط زیست و جوامع محلی که همواره دوستدار حیات وحش بوده و همکاری خوبی با محیط بانان دارند، اظهار داشت: متاسفانه برخی از افراد سودجو و فرصت طلب از شرایط آسیب پذیری حیات وحش در زمان بارش برف، سوء استفاده می کنندکه همکاری بیش از پیش جوامع محلی را خواستاریم .
وی با اشاره به ناچیز بودن اعتبارات محیط زیست استان در قیاس با وظایف و سختی شرایط کار افزود: می طلبد دیگر مسئولین یاری گر ما در حفاظت از ذخیره گاه فرا نسلی خود باشیم.
 
نسخه قابل چاپ
سال1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدائی ها