اسلایدر
.
1402/8/25 پنجشنبهwww.doe.ir
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه بویراحمد گفت : بعد از انقلاب و برای نخستین بار کنگره بزرگداشت 132 محیط بان شهید و ایثارگر محیط زیست کشور در خوزستان برگزار خواهد شد.
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از برگزاری ، بزرگترین عملیات فرهنگی محیط زیست کشور همزمان با دوم آذر ماه در خوزستان خبر داد و گفت : برای نخستین بار در دولت سیزدهم بزرگترین عملیات فرهنگی محیط زیست کشور با گرامیداشت یاد و خاطره 132 محیط بان شهید و ایثارگر برگزار خواهد شد .
اسلام جاودان خرد گفت : محیط بان فردی است که  شبانه روز به حفاظت و کنترلِ عرصه های طبیعی وحیات وحش که امانت نسل های آتی و سرمایه کشور است می پردازد و میداند که ممکن است در این راه و در این مسئولیت  خطیر جان شیرین خود را ازدست بدهد اما باز هم با عشق به طبیعت ، شرایط این شغل سخت که با افراد مسلحی به نام شکارچی روبرو هستند را می پذیرد و گاهی شاهد درگیری بین محیط بان و شکارچی غیرمجاز هستیم که به دلایل مختلفی باعث کشته و زخمی شدن محیط بانان می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان دفاع از طبیعت را  نوعی جهاد بیان کرد و گفت : دفاع از  طبیعت هم تراز با دفاع از کیان ملی و سرمایه کشور و به نوعی جهاد است که جان دادن در این راه در زمره شهدااست .
وی گفت: مطابق با فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند : امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست ، حداقل وظیفه ما جاماندگان ، گرامیداشت یاد و خاطره این والامقام هاست .
جاودان خرد افزود : با همت دولت سیزدهم برای نخستین بار کنگره بزرگداشت 122محیط بان شهید در دفاع از طبیعت و 10 محیط بان شهید دفاع 8 ساله مقدس ، همزمان با دوم آذر ماه در خوزستان با حضور خانواده های معظم شهداء محیط بان سراسر کشور یزگزار خواهد شد .
وی با یاد آوری اینکه محیط زیست استان افتخار این را دارد که 65 نفر از کارکنانش را خانواده های معظم شهداء و ایثارگر تشکیل دهد گفت: از 158 کارمند محیط زیست استان 65 نفر از آنها ایثارگر اند و کهگیلویه وبویراحمد در راه دفاع از طبیعت سه جانباز محیط بان تقدیم طبیعت نموده و در این کنگره نیز شرکت خواهند کرد .