اسلایدر
.
1402/8/24 چهارشنبهwww.doe.ir
با انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک محیط زیست و دانشگاه آزاد در کهگیلویه وبویراحمد طرح های آموزشی زیست محیطی استان پژوهش محور و پیوست محیطی زیستی می گیرند .
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد همزمان با بیست و چهارمین روز از آبان ماه 1402 و با هدف ایجاد تعاملات علمی دوجانبه -  طی نشستی با حضور مسئولان ارشد محیط زیست و دانشگاه آزاد اسلامی استان ، تفاهمنامه همکاری علمی پژوهشی با هدف پژوهش محور نمودن فعالبت های زیست محیطی منعقد و به امضاء  روئسای دو دستگاه رسید .
براساس این گزارش در این نشست - اسلام جاودان خرد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تعاملات علمی پژوهشی را زمینه هم افزایی و توانمند سازی دانست و گفت : امروزه استفاده صرف از قوه قهریه در حفاظت از محیط زیست جوابگو نبوده ، فلذا استفاده از توان محققان و متخصصین علمی و دانشگاهی در طرح ریزی برنامه های مشارکت محور می تواند بازویی قدرتمند و موثر در حراست از طبیعت باشد .
جاودان خرد افزود : هم افزایی و توانمند سازی مشارکتی نیازمند ریل گذاری و هدفمند نمودن برنامه هاست که این اقدام با انعقاد تفاهم نامه رنگ و بوی عینی به خود می گیرد و می تواند وارد فاز اجرایی گردد .
 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد : تفاهم نامه همکاری توسعه آموزشی و پژوهشی که امروز منعقد و به امضاء رسید راه  توسعه همکاری مشترک در زمینه‌های علمی و پژوهشی و تمایلات دوجانبه میان دانشگاه ومحیط زیست  را برای هم افزایی توانمندی و مشارکت فعال  متخصصان در مورد توسعه همه جانبه علوم و فناوری را به ارمغان خواهد آورد و به تعبیری میتوان گفت برای طرح های پژوهش محور پیوست محیط زیستی لازم خواهد شد .  
در ادامه این نشست محمد کاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت : بهره برداری از ظرفیت های علمی ، اجرایی و تجهیزاتی متقابل در حوزه های مختلف در راستای تحقق اهداف مشترک و سیاست‌های کلان دانشگاه و حفاظت محیط زیست در این تفاهمنامه دیده شده است .
وی گفت : توسعه اقدامات پژوهشی با اولویت بندی محیط زیست ، تشکیل و فعال نمودن گروه های مشترک پژوهشی در پیشبرد و تحقق اهداف طرفین از مفاد این تفاهمنامه است که می تواند تاثیر گزار باشد .