اسلایدر
.
1402/8/29 دوشنبهwww.doe.ir
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از ۶ ساعت تلاش شبانه از متخلفین لاشه یک راس کل وحشی کشف شد.
به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان از کشف مقداری از لاشه یک راس کل وحشی در پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا خبر داد .
اسلام جاودان خرد گفت :همزمان با آخرین روزها از آبانماه ۱۴۰۲ ، مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی دنا ، راس ساعت ۱۵ امروز حین پایش منطقه معروف به تنگ حیدری در حوزه ارتفاعات مشرف بر روستای میمند، متوجه صدای شلیک گلوله می شوند. 
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان افزود: مامورین با هماهنگی بین پاسگاهی پایش و رصد منطقه ای خود را آغاز می‌کنند. 
جاودان خرد تصریح کرد : پس از حدود ۲ ساعت پایش و اقدامات مناسب، مامورین متوجه حضور ۲ نفر متخلف می شوند که یک قبضه اسلحه برنو و مقداری گوشت یک راس پازن شکار شده همراه دارند. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود : همزمان که محیط بانان در حال نزدیک شدن به متخلفین برای دستگیری آنها بودند ۲ نفر دیگر به قصد کمک به متخلفین با مامورین درگیر شده تا متخلفین متواری شوند.
جاودان خرد گفت : متخلفین با مشاهده درگیری سوری و سرو صدای تعمدی متواری می شوند اما محیط بانان دست بردار نبوده و آنهارا دنبال می‌کنند. 
وی گفت : متخلفین که متوجه می شوند گرفتار قانون شدند مقداری از لاشه را برروی زمین انداخته از تاریکی شب سو استفاده کرده و متواری می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست با یادآوری اینکه هویت هر ۴نفر متخلف شناسایی شده است افزود: مامورین قبل از هر گونه اقدامی هویت متخلفین را شناسایی نموده فلذا با تشکیل پرونده اقدامات لازم از طریق مراجع قضایی در دست پیگیری است .
وی یادآور شد: جریمه حقوقی شکار یک راس کل بدون احتساب جریمه کیفری آن ۲۵ میلیون تومان است .‌